Interactive Floor Projector
Wholesale Factory Direct
Portable interactive floor projector with 20+ immersive 3D floor projection games, ideal for indoor play, parties, and business venues. Plug-and-play, easy to use.
- 10+ years
- CE/UL/3C
- for fitness, mall, party, amusement, education
20+ 3D floor projection games
technical sheet
| Model | UMIFP-02 |
| System Version | V2.0 |
| Platform | Win7/8/10/11 |
| Input Voltage | 100-240V input |
| Brightness | 5000 Lumens |
| Start/Stop Mode | Projector remote control with a straight-line range of 20 meters |
| Support External Devices | Mobile phone, iPad, Bluetooth keyboard |
| Interactive Mode | Using radar sensing technology, it enables high-precision, multi-touch ground interaction experience |
| Product Specifications | (Length) 600mm * (Width) 380mm * (Height)1200mm |
| N.W. | 36Kg |
| G.W. | 43.5Kg |
| Projection Size | 285cm * 460cm |
| Transformer Certificate | CE/UL |
| Projector Qualification Certificate | 3C certification, China environmental protection and energy saving certification |
Make your floor interactive
Custom Game and Interactive Floor Development
We can create an interactive floor tailored to any request. Tell us about the space you need the equipment for, and provide technical requirements for a custom game if you’re looking for something special for your guests. Our specialists will analyze your information and prepare the perfect solution for you.