| SKU | UF0010105 |
| Product Name | Commercial Treadmill |
| N.W / G.W | 268 kg / 328.5 kg |
| DIM | 2380*1000*1730 mm |
| Display | LED / LCD |
| Input | 220V, 8.6 A |
| Power | 3.0 HP-7.0 HP |
| Speed | 1.0-20.0 km/h |
| Incline | 0-15.0 degrees |
| Running Belt | 2.5 mm |
| Running Board | 25 mm |
| Running Area | 1560*840 mm |
| Max Load | 150 kg |
Commercial Treadmill UF0010105
Union Max Fitness is a Chinese wholesale manufacturer, supplier, and exporter of commercial treadmills. If you need commercial treadmills in bulk, please contact us now.
SKU:
UF0010105
Category: Treadmills
Related products
Request a Quote
Click the button below to get a detailed quote for the fitness equipment you need. Start your journey towards a more successful fitness business now!




