| SKU | UF0010111 |
| Product Name | Commercial Treadmill |
| N.W / G.W | 180 kg / 210 kg |
| DIM | 2200*910*1690 mm |
| Display | LCD /LED |
| Input | Ac110-220 V |
| Power | 3.0-7.0 HP |
| Speed | 1.0-20.0 km/h |
| Incline | 0-20.0 degrees |
| Running Belt | 2.5 mm |
| Running Board | 25 mm |
| Running Area | 1570*610 mm |
| Loading capacity | 72 pcs/40 HQ |
Commercial Treadmill UF0010111
Union Max is a Chinese wholesale manufacturer, supplier, and exporter of Commercial Treadmills. If you need Commercial Treadmills in bulk, please contact us now.
SKU:
UF0010111
Category: Treadmills
Related products
Request a Quote
Click the button below to get a detailed quote for the fitness equipment you need. Start your journey towards a more successful fitness business now!




