| SKU | UF0010116 |
| Product Name | Commercial Treadmill |
| N.W / G.W | 170 kg / 200 kg |
| DIM | 2200*950*1650 mm |
| Display | LCD (21.5 inches) / LED |
| Input | 220V, 8.6 A |
| Power | 3.0 HP-7.0 HP |
| Speed | 1.0-20.0 km/h |
| Incline | 0-15 degrees |
| Running Belt | 2.5 mm |
| Running Board | 25 mm |
| Running Area | 1570*615 mm |
| Max Load | 150 kg |
Commercial Treadmill UF0010116
Union Max Fitness is a Chinese wholesale manufacturer, supplier, and exporter of commercial treadmills. If you need commercial treadmills in bulk, please contact us now.
SKU:
UF0010116
Category: Treadmills
Related products
Request a Quote
Click the button below to get a detailed quote for the fitness equipment you need. Start your journey towards a more successful fitness business now!




