Specifications of Commercial treadmill
| Product Name | Commercial treadmill |
| Origin | China |
| Certifications | ISO 9001 |
| Brand | Union Max |
| MOQ | 1 Piece |
| Packing | Wooden case |
| Input | 220V; 8.6A |
| Screen | LED/LCD |
| Size | 2380*1000*1730 mm |
| Run Belt | 3mm |
| Run Board | 25mm |
| Speed | 1-20km/h |
| Power | 3.0 HP-7.0HP |
| Slope Gradient | 0-15 drgrees |
| Running Area | 1560*840mm |
| Maximum Load Bearing | 180kg |
| N.W/G.W | 268kg / 300 kg |




