| SKU | UF0020117 |
| product name | Spinning Bike |
| Product Size | 1000*510*1250mm |
| Selectable Configuration | Ultra-soft seat cushions/Aluminum Pedal/Magnet |
| Screen Function | Pulse/Scan/Speed /Calories/Time/Distance |
| Resistance Mode | Wool Felt |
| Transmission Mode | Two Way Belt Drive |
| Flywheel Weight | 5KG,Customizable 8/10KG |
| Max Load | 150KG |
| Adjustable Height Of Armrest | 810mm -980mm. |
| Cushion Adjustment Distance | 770mm – 890mm |
Spinning Bike UF0020117
Union Max is a Chinese wholesale manufacturer, supplier, and exporter of Spinning Bike. If you need Spinning Bike in bulk, please contact us now.
SKU:
UF0020117
Category: Spin Bikes
Related products
Request a Quote
Click the button below to get a detailed quote for the fitness equipment you need. Start your journey towards a more successful fitness business now!




