| SKU | UF0010201 |
| Product Name | Treadmill |
| DC Motor Power | 4.0HP(1.25HP Continuous) |
| AC Motor Power | 4.5HP(1.5HP Continuous) |
| Rated Voltage | 220V-240V/50HZ /110-120V/60HZ |
| Speed range | 0.8-20km/h |
| Program | P1-P12, Three meter mode |
| Max User Weight | 150KG |
| Running Area | 520*1400mm |
| Expand Size | 1800*860*1450mm |
| Foldable Size | 1300*840*1460mm |
| Optional | Music Bluetooth/APP/Massage /7-inch Color Screen/10.1 Inch Color Screen |
Treadmill UF0010201
Union Max is a Chinese wholesale manufacturer, supplier, and exporter of Treadmill. If you need Treadmill in bulk, please contact us now.
SKU:
UF0010201
Category: Treadmills
| SKU | UF0010201 |
|---|---|
| Product Name | Treadmill |
Related products
Request a Quote
Click the button below to get a detailed quote for the fitness equipment you need. Start your journey towards a more successful fitness business now!




