Wholesale Vibration Plate
The UNION MAX Vertical Vibration Plate helps activate muscles and improve balance at home.
For wholesale inquiries, please contact us directly.
Item specifics
| Product Name | Vertical Vibration Plate |
| Brand | UNION MAX |
| Model | Vibration Plate |
| Color | Purple, Green |
| Voltage | 220V |
| Power | 180W |
| Speed | 1-60 |
| Material | ABS + Steel |
| Maximum User Weight | 90kg |
| NW | 7.5kg |
| GW | 8kg |
| Controls Type | Remote |
| Usage | Home Use |
| Packaging | 1pcs/carton |
| OEM | Available |
Item Features
Remote control with 1–60 speed levels
ABS + Steel frame supporting up to 90kg
220V 180W motor for reliable performance
Lightweight 8kg design (NW 7.5kg) for easy portability
Available in Purple, Green.
Vertical Vibration Plate Video
Compact and user-friendly, it’s ideal for home workouts. OEM options available.







