Wholesale Vibration Plate
The UNION MAX Vibration Plate is designed for home workouts, helping activate muscles, improve balance, and boost energy.
For wholesale inquiries, please contact us directly.
Item specifics
| Product Name | Vibration Plate Machine |
| Brand | UNION MAX |
| Model | Vibration Plate |
| Color | Black, Silver, Wine |
| Voltage | 110-220V |
| Power | 200W |
| Material | ABS + Steel |
| Maximum User Weight | 120kg |
| GW | 16.5kg |
| Controls Type | Remote |
| Usage | Home Use |
| Packaging | 1pcs/carton |
| OEM | Available |
Item Features
Adjustable speed (1–99 levels) and modes via remote control
ABS + Steel frame supporting up to 120kg
110–220V 200W motor for global use
Lightweight 16.5kg design for easy portability
Available in Black, Silver, or Wine.
Vibration Plate Machine Video
Perfect for small spaces, it’s low-impact and suitable for all fitness levels. OEM options available.







